Manuál pre obchodných partnerov Drevotrieska.com

Zmluva o sprostredkovaní a jej podpis

Po obchodnom rokovaní s naším obchodným zástupcom vám bola na e-mail, ktorý ste nám poskytli, zaslaná „Zmluva o prenájme obchodnej platformy a o sprostredkovaní“. Táto zmluva obsahuje podmienky, na ktorých ste sa dohodli s obchodníkom. Skontrolujte, prosím, uvedené údaje, najmä províziu (je uvedená v % zo sumy bez DPH) a číslo vášho bankového účtu. Zmluvu potom podpíšte. Neoddeliteľnou súčasťou zmluvy sú aj VOP (Všeobecné obchodné podmienky), ktoré si tiež dôkladne preštudujte.

Podpísanú zmluvu pošlite naskenovanú čo najskôr naspäť na kontaktnú e-mailovú adresu uvedenú v zmluve alebo poštou na adresu nášho sídla. Po prijatí zmluvy začneme vašu požiadavku ihneď spracovávať. Zmluvu tiež vytlačíme, podpíše ju náš poverený zástupca a okamžite vám ju odošleme späť poštou na kontaktnú adresu uvedenú v zmluve.

Vytvorenie účtu dodávateľa

Na kontaktnú e-mailovú adresu uvedenú v zmluve pošlite (uveďte aj správne číslo zmluvy) presnú špecifikáciu vami ponúkaného tovaru a jeho presných cien. Hneď ako bude na základe týchto údajov pripravený váš účet, zašleme vám jeho webovú adresu. Je nutné dôkladne skontrolovať všetky podstatné údaje a to hlavne ceny, názvy, alebo telefónne číssla, e-mailové adresy atď.

Ak sú všetky údaje v poriadku, zašlite prosím obratom potvrdzujúci e-mail. Ak sú niektoré údaje chybné, zašlite nám ich na opravu čo najskôr.

Vystavenie daňových dokladov pre zákazníkov

Zo sprostredkovateľskej zmluvy vyplýva, že portál Drevotrieska.com je iba sprostredkovateľom, ktorý nemôže vystavovať daňové doklady pre koncového zákazníka, to musí urobiť poskytovateľ služby.

Kvalita poskytovaných služieb

Prostredníctvom portálu Drevotrieska.com si tovar alebo vaše služby kúpi mnoho zákazníkov. Tým to však nekončí. Hoci vás bude kontaktovať množstvo ľudí so záujmom o vaše služby a tovar, len ich kvalitné obslúženie bude znamenať, že sa k vám títo ľudia budú vracať. Snažte sa im preto venovať rovnakú, ak nie väčšiu pozornosť, akej sa dostáva vašim existujúcim zákazníkom. Len tak môžete byť naozaj úspešný.

S týmto prístupom je tiež dôležité oboznámiť svojich zamestnancov a personál. Pristupujte k zákazníkom z portálu Drevotrieska.com rovnakým spôsobom, ako k vašim bežným zákazníkom a zaistite im konzistentne vysokú kvalitu služieb a tovaru.

Finančné vyrovnanie

Prvú platbu môžete očakávať do 7 dní od uplynutia aktuálneho kalendárneho mesiaca platnosti zmluvy. Minimálna nárokovateľná výška platby však musí byť minimálne 30 €. O platbu môžete požiadať elektronicky cez svoj účet aj pred týmto termínom - podmienkou je taktiež minimálna nárokovateľná suma 30 €. Platba bude vypočítaná podľa dohodnutých podmienok v zmluve, zvyčajne je to 95 % (bez DPH) sumy, ktorá vám z predaja patrí (100 % – 95 % = 5 % provízia Drevotrieska.com - poplatky za platby uvedené v zmluve). Platba bude vykonaná započítaním spolu s našou províziou a poplatkami, na ktorú dostanete e-mailom faktúru. Príslušná suma bude prevedená na váš účet uvedený v zmluve. Všetko sa vypočítava z údajov vo webovom rozhraní.

Príklad kalkulácie vášho príjmu

celková tržba za realizované objednávky 1200 € s DPH
provízia Drevotrieska.com 5%
počet realizovaných objednávok 4 x 0,25 €
počet nárokovaných platieb 1 x 0,25 €
provízia a poplatky (((1200 € - 200 € DPH) x 0,05) + 1,25 €)) x 1,2 = 61,50 € s DPH
celkový nárok partnera 1200 € - 61,50 € = 1138,50 € s DPH


Ako to funguje?

Zákazník
1. Zákazník vytvorí objednávku cez portál Drevotrieska.com
2. Zákazník zaplatí z celkovej ceny objednávky 70% zálohovú platbu na účet Drevotrieska.com

Drevotrieska.com
3. Sprostredkovateľ overí došlú platbu a spáruje s objednávkou
4. Sprostredkovateľ odošle pokyn na vybavenie objednávky partnerovi (dodávateľovi)

Partner (dodávateľ)
5. Partner prijme a vybaví objednávku
6. Partner vystavý faktúru pre zákazníka
7. Partner dodá objednaný tovar zákazníkovi

Zákazník
8. Zákazník uhradí doplatok 30% z celkovej ceny objednávky partnerovi

Drevotrieska.com
9. Sprostredkovateľ zašle partnerovi faktúru na sumu provízie a poplatkov
10. Sprostredkovateľ uhradí zápočtom partnerovi celkovú tržbu očistenú od provízie a poplatkov

Stránka používa cookies. Pokračovaním prezerania týchto stránok súhlasíš s používaním súborov cookies.

 • Zimná odstávka 2018

  2018-11-06 15:47:27

  Zimná odstávka 2018 - vzhľadom na blížiace sa sviatky budeme mať od 22.12.2018 do 6.1.2019 (vrátane) zimnú odstávku. Príjem objednávok (vrátane zálohovej platby), ktoré majú byť zrealizované ešte v tomto roku, preto uzatvárame vo štvrtok 6.12.2018 (vyhradzujeme si tento dátum v závislosti od objemu prijatých objednávok presúvať). Objednávky prijaté po uvedenom dátume začneme vybavovať až v pondelok 7.1.2019 a to v poradí ich doručenia.

  Preto ak si chceš vyrobiť vstavanú skriňu svojpomocne ešte tento rok, tak šup šup neváhaj :)

 • Výhercom sa stal...

  2018-08-22 18:24:36

  Skrutkovač FESTOOL TXS získal zákazník s objednávkou 201808041. Gratulujeme, výhru dovezieme spolu s materiálom.

Archív noviniek >>